Responsive image
RADOSNA KRAINA
CENTRUM ROZWOJU DZIECKA

Przedszkole muzyczne

Przymujemy dzieci w wieku od 2.5 do 6 lat

O nas

Radosna Kraina jest przedszkolem o profilu muzycznym, co nie oznacza, że będziemy tylko muzykować, śpiewać i tańczyć, ale muzyka będzie nam towarzyszyć każdego dnia, a zajęcia rytmiczne, umuzykalniające, muzyczno – ruchowe lub muzyczno - językowe będą codziennie.

Nasza koncepcja przedszkola opiera się z jednej strony na Teorii Inteligencji Wielorakiej Gardnera, która zakłada współistnienie 8 rodzajów inteligencji, z drugiej na wiedzy z zakresu psychologii muzyki, teorii Edwina Gordona dotyczącej umuzykalniania niemowląt i małych dzieci, metod wychowania muzycznego Carla Orffa, założeń muzykoterapii, a przede obserwacji dzieci (swoich i chodzących do Radosnej Krainy).

Pierwsze lata życia dziecka to czas odkrywania świata, poznawania jego różnorodności wszystkimi zmysłami i gromadzenia doświadczeń, a przede wszystkim czas intensywnego rozwoju. Dlatego tak ważni są pierwsi opiekunowie dziecka. Ci pierwsi nauczyciele powinni obserwować i umiejętnie dostarczać bodźców do rozwoju, zapewniając przy tym poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Powinni doceniać nawet małe sukcesy, wspierając swoich podopiecznych w rozwijaniu nowych umiejętności. I tacy właśnie są wychowawcy w Radosnej Krainie, dlatego można powierzyć pod nasze opiekuńcze skrzydła wasz największy skarb - Wasze Dziecko.

Radosna Kraina to kameralne miejsce niedaleko centrum Bielska - Białej, które zostało stworzone dla dzieci i z myślą o dzieciach. Mieści się na parterze prywatnego domu, w którym przeprowadzono adaptację pomieszczeń do potrzeb najmłodszych. Przydomowy ogródek i sąsiedztwo parku powodują, że codziennie nasi mali odkrywcy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu.

Radosna Kraina to miejsce twórczej zabawy w ciepłej, radosnej i domowej atmosferze (tylko 18 dzieci) przy akompaniamencie muzyki. Staramy się, aby pobyt Waszego dziecka był codziennie dla niego wesołą przygodą w gronie rówieśników, pod okiem troskliwych i uśmiechniętych wychowawczyń. W Radosnej Krainie wierzymy, że "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"*.

* myśl Janusza Korczaka

Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.

Johann Wolfgang Goethe
muzyka

Oferta

Podstawę programową w roku szkolnym 2018/2019 będziemy realizować wg programu KOCHAM PRZEDSZKOLE. Jest to program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci, który jest zgodny z nową podstawą programową. Program ten otrzymał wyróżnienie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Co proponujemy w ramach Muzycznego Przedszkola?

Codziennie zajęcia rytmiczne, umuzykalniające lub muzyczno – ruchowe, m.in.:

 • muzyczne poranki,
 • rytmikę,
 • grę na prostych instrumentach perkusyjnych dostosowanych do wieku dzieci (tzw. instrumentarium Orffa),
 • aktywne słuchanie muzyki klasycznej metodą Batti Strauss,
 • wykonywanie prostych instrumentów,
 • zabawy muzyczno - ruchowe przy piosenkach dziecięcych, które uczą dzieci np. nazw części ciała, odgłosów wydawanych przez zwierzęta, imion kolegów, nazw pór roku, itd.
 • raz w miesiącu udział w dziecięcych koncertach Filharmonii Śląskiej,
 • naukę języka angielskiego metodą Musical English.

Pracujemy również w oparciu o Teorię Inteligencji Wielorakiej Howarda Gardnera, dlatego codziennie prowadzimy zajęcia ukierunkowane na rozwój wszystkich umiejętności:

 • ARTusie czyli zajęcia plastyczno - techniczne (zajęcia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i materiałów),
 • SENSOPLASTYKA (zajęcia plastyczne z wykorzystaniem poznania wielozmysłowego),
 • Klub Molika Książkowego ( udział w akcji Cała Polska czyta Dzieciom, lekcje biblioteczne, głośne czytanie, tworzenie bajek, słuchanie audycji i słuchowisk dla dzieci, posiadamy biblioteczkę bogatą w klasykę dziecięcą oraz wyświetlamy bajki z projektora),
 • dogoterapia,
 • Zgadula ( zajęcia rozwijające myślenie logiczne).
a takze inne atrakcje:
 • dni tematyczne,
 • obchody świąt nietypowych (np. Miedzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka),
 • aktywne poznawanie osób różnych zawodów,
 • wyjścia do teatru, kina, muzeum, galerii i wiele innych.

Harmonogram dnia

7.00 - 8.10
Radosny poranek - przyjmowanie Dzieci, indywidualne kontakty z Rodzicami, zabawy swobodne Dzieci w kącikach zainteresowań.

8.10 - 8.30
Czynności pielęgnacyjne, Śniadanie,

8.30 - 11.00
Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne wg podstawy programowej nauczania przedszkolnego, blok zajęć muzycznych, językowych i plastycznych,

11.00 - 12.30
Zabawy ruchowe w ogrodzie lub sali, spacer, wycieczka

12.30 - 13.00
Przygotowanie do obiadu, obiad, czynności pielęgnacyjne

13.00 - 14.15
Drzemka, zajęcia wyciszające, głośne czytanie lub słuchowisko

14.15 - 15.00
Czynności pielęgnacyjne, podwieczorek

15.00 - 16.00
Zabawy ruchowe i edukacyjne.

16.00 - 17.00
Zabawy swobodne Dzieci w kącikach zainteresowań, odbieranie Dzieci z przedszkola, indywidualne kontakty z Rodzicami.

Godziny otwarcia

Radosna Kraina czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1700. Istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy na życzenie rodziców.

Realizujemy autorski program dla dzieci 2,5-letnich “W Krainie Samodzielności”

Cennik

W godzdzinach od 800 do 1300 opłata stała w wysokosci 147 zł miesięcznie

Opłata z tytułu świadczenia usług w pozostałych godzinach w wysokości 1,65zł za każdą godzinę dziennego pobytu dziecka w placówce.

Cena abonamentu zawiera:

 • realizację podstawy programowej,
 • realizację programu edukacji muzycznej,
 • realizację programu edukacji plastycznej,
 • realizację programu "W krainie samodzielności",
 • opiekę nad dzieckiem przez wykwalifikowany personel,
 • opiekę psychologa,
 • codziennie zajęcia muzyczno - ruchowe, umuzykalniające lub rytmiczne,
 • naukę języka angielskiego metodą Musical English,
 • karty pracy, materiały plastyczne,
 • zajęcia dodatkowe,
 • całodobowe ubezpieczenie NNW.

Cena abonamentu nie zawiera:

 • całodziennego wyżywienia,
 • pieluch, chusteczek nawilżających i kremu przeciw odparzeniom, jeśli dziecko korzysta,
 • obowiązkowych kosztów podręczników i zeszytów ćwiczeń dla dzieci.

Wyżywienie:

Całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) w cenie 10,00zł/dzień. Posiłki dostarcza firma cateringowa specjalizująca się w żywieniu małych dzieci.

Opłata stała

Opłata za pobyt dziecka w godzinach od 800 do 1300 wynosi 147,00 zł miesięcznie.

Przyjmujemy dzieci od 2.5 do 6 lat

Kadra

Kadrę Radosnej Krainy tworzą osoby ciepłe, opiekuńcze i pełne pasji. Są to osoby lubiące pracę z małymi dziećmi i posiadające odpowiednie kwalifikacje.
Cała kadra uczestniczyła w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieciom "PEDIATRIC COURSE".
Przy placówce działa zespół pedagogiczno - psychologiczny.

Anna Janczyk

Dyrektor przedszkola, nauczyciel wychowania przedszkolnego, współwłaścicielka Radosnej Krainy. Ukończyła dwustopniowe studia magisterskie o specjalności pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym na Uniwersytecie Śląskim z wynikiem bardzo dobrym.
W trakcie studiów pracowała jako opiekunka dzieci w wieku przedszkolnym. Od 2008r. wolontariusz osób niepełnosprawnych. W latach 2009 - 2011 pracowała jako instruktor ds. społeczno - wychowawczych w Fundacji Aktywności Społecznej "Złote Łany". Od 2011r. związana z Radosną Krainą.
Odbyła liczne szkolenia z zakresu: komunikacji interpersonalnej, pedagogiki zabawy, animacji zabaw dziecięcych, obserwacji i analizy zachowań dzieci w wieku przedszkolnym.
Posiada niezwykłe zdolności manualne. Chętnie wycina, wykleja i ozdabia. Również składa origami, a hobbystycznie zajmuje się haftem krzyżykowym.
Prywatnie jest mamą Natalki, osobą pełną entuzjazmu i zaangażowania, wesołą mistrzynią nożyczek.

Agnieszka Wybraniec

Pomysłodawczyni i założycielka Radosnej Krainy, psycholog, współwłaściciel. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia o specjalności wychowawczo - klinicznej dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiada również przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do prowadzenia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci. Ukończyła Kurs kwalifikacyjny Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz cykl szkoleniowy "Prawo w oświacie".
Była wolontariuszem w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Będzinie, gdzie prowadziła zajęcia z dziećmi z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego i społecznego oraz pracowała z rodzinami.
Przez dwa lata była wolontariuszem Fundacji Dr Clowna. Brała udział w szkoleniu z Terapii Śmiechem i Zabawą, a następnie pracowała jako terapeuta - Dr Ziółko - na oddziale dziecięcym w szpitalu klinicznym w Katowicach - Ligocie.
Pracowała przez kilka lat jako psycholog w jednej z sosnowieckich szkół, gdzie prowadziła zajęcia z młodzieżą oraz indywidualne spotkania terapeutyczne. W roku 2006 otrzymała stopień Nauczyciela Mianowanego.
Obecnie zajmuje stanowisko psychologa w Radosnej Krainie oraz psychologa - specjalisty wczesnego wspomagania rozwoju w Centrum Terapeutycznym Bosko w Czechowicach - Dziedzicach, prowadzi również własną praktykę www.radosnarodzina.pl
Prywatnie jest mamą Emilki i Kingusi, zawsze uśmiechniętą optymistką, pełną pomysłów i chęci do zabawy osobą. W wolnych chwilach tańczy salsę i komponuje wesołe piosenki.

RADOSNA KRAINA CENTRUM ROZWOJU DZIECKA

43-300 Bielsko-Biała, ul. Zielona 18/4

W godzinach pracy placówki: 603-978-724

Dyrektor zarządzający: 695-495-983

biuro@radosnakraina.com.pl

Polityka prywatności